Meet the Team

Mr Baker
Mr Baker
Headteacher

Mrs Goold
Mrs Goold
Deputy Headteacher

Mrs Steele
Mrs Steele
Assistant Headteacher
(Phase leader KS1 Years 1 & 2)
Mr Turner-Wing
Mr Turner-Wing
School Business Manager

Mrs Snosek
Mrs Snosek
Phase Leader – Early Years
Foundation Stage
Hon. Sinclair
Hon. Sinclair
Phase leader KS2
(Years 4, 5 and 6)
Miss Pease
Miss Pease
English Coordinator

Miss Coller
Miss Coller
Health and Wellbeing Lead

Miss Ahmet
Miss Ahmet
Nursery Teacher

Miss Bastyte
Miss Bastyte
Yellow Class

Mrs Snosek
Mrs Snosek
Red Class

Mrs Workman
Mrs Workman
1W

Mrs Goold
Mrs Goold
1GS

Mrs Steele
Mrs Steele
1GS

Miss Sousa
Miss Sousa
2S

Miss Watson
Miss Watson
2W

Mrs Cleary
Mrs Cleary
3C

Mr Hollywood
Mr Hollywood
3H

Miss Smith
Miss Smith
4S

Miss Ryan
Miss Ryan
4R

Mr Keresey
Mr Keresey
5K

Mr Lynes
Mr Lynes
5L

Miss Pease
Miss Pease
6P

Hon. Sinclair
Hon. Sinclair
6S

Mr Davies
Mr Davies
Music Specialist

Miss Coller
Miss Coller
PE Teacher

Mrs Murray
Mrs Murray
HLTA

Mrs Lutaj
Mrs Lutaj
HLTA

Mrs Hue
Mrs Hue
HLTA

Mrs Hood
Mrs Hood
Safeguarding & Pastoral Care

Steve Fisher
Steve Fisher
Chair (Safeguarding Governor)
Appointed by the LEA
Sharon Chahal
Sharon Chahal
Vice Chair and link Governor for Health and Safety Co-opted
Mr Baker
Mr Baker
ICT Assistant

Mr Turner-Wing
Mr Turner-Wing
School Business Manager

Mrs Johannesen
Mrs Johannesen
SENCO

Mrs Allen
Mrs Allen
Early Years Practitioner

Mrs Mitchell
Mrs Mitchell
Early Years Assistant

Miss Hassan
Miss Hassan
Teaching Assistant

Miss Knight
Miss Knight
Teaching Assistant

Ms Humphrey
Ms Humphrey
Teaching Assistant

Mrs Jama
Mrs Jama
Bilingual Assistant

Mrs Sun
Mrs Sun
Bilingual Assistant
Mrs Riches
Mrs Riches
Early Years Assistant

Ms Noble
Ms Noble
Early Years Practitioner

Mrs Uddin
Mrs Uddin
Teaching Assistant

Ms Dunbar
Ms Dunbar
Teaching Assistant

Ms Mayomi
Ms Mayomi
Rainbow Creche Coordinator

Mrs Paton
Mrs Paton
Inclusion Support
& Art Coordinator
Mrs Williams
Mrs Williams
Teaching Assistant

Miss Rivers
Miss Rivers
Teaching Assistant

Mrs Waqar
Mrs Waqar
Teaching Assistant

Mr Ives
Mr Ives
P.E. Apprentice

Mrs Zola
Mrs Zola
Teaching Assistant

Mrs Tall
Mrs Tall
Teaching Assistant

Mrs Pnishi
Mrs Pnishi
Teaching Assistant

Ms Rice
Ms Rice
Teaching Assistant

Mrs Hebdon
Mrs Hebdon
Teaching Assistant

Miss Hassan
Miss Hassan
Teaching Assistant

Mrs Friday
Mrs Friday
Office Manager

Mrs Greenall
Mrs Greenall
Finance Officer

Mrs Coulstock
Mrs Coulstock
PA to the Headteacher

Mrs Coker
Mrs Coker
Attendance Officer

Miss Friday
Miss Friday
Leadership Team Assistant

Mr Rivers
Mr Rivers
Premises Manager (AM)

Mr Rivers
Mr Rivers
Premises Manager (PM)

Mr Tall
Mr Tall
ICT Network Manager

Mr Grollman
Mr Grollman
Teaching Chef

Mr Hernandez
Mr Hernandez
School Dinner Chef
Mr Shelley
Mr Shelley
School Gardener

Miss Piggot
Miss Piggot
Gardener
(Community Garden)
Miss Knight
Miss Knight
Senior Supervisor

Mrs Medland
Mrs Medland


Miss Edmonds
Miss Edmonds


Ms Atkins
Ms Atkins


Mrs Qasim
Mrs Qasim


Mrs Tall
Mrs Tall


Mrs Hebdon
Mrs Hebdon


Mrs Jama
Mrs Jama


Mrs Williams
Mrs Williams
Miss Grasu
Miss Grasu
Mr Baker
Mr Baker
Headteacher

Joseph Turner-Wing
Joseph Turner-Wing
Elected by the Staff

Mrs Campbell
Mrs Campbell
Teaching Assistant

Paul Karslake
Paul Karslake
Science link Governor
Co-opted
Sian Dunn
Sian Dunn
Co-opted
Liz Randall
Elizabeth Randall
SEN and English Governor
Appointed by the LEA
Patreace Parkes
Patreace Parkes
ICT & Healthy Schools link Governor
Elected by the Parents
Mrs Goold
Mrs Goold
Deputy Headteacher
(Observer, non-voting)
Carol Ladbrooke
Carol Ladbrooke
Clerk to Governors
Miss Danes
Miss Danes
Teaching Assistant

Miss Rosa
Miss Rosa
Teaching Assistant

Mr Greenaway
Mr Greenaway
Teaching Assistant

Mrs Ghent
Mrs Ghent


Miss Smith
Miss Smith


Miss Conway
Miss Conway
Apprentice Administration Assistant

Mr Oladokun
Mr Oladokun
Mrs Ukott
Mrs Ukott

logostrip h

By using our website you agree to our use of cookies to enhance your experience.      okay